יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

בר-אוריין הוא האדם הלומד והאוריין,

פורטל יוצרים ערים חכמות בישראל, מסייע לעובדי ידע, ארגונים וערים להפוך לערים חכמות, חדשניות המסוגלות לשרת את התושבים באופן אופטימלי. 

שלום,

שמי ד"ר ענת קלומל-צוייג, מידענית אנליסטית החוקרת את עולם המידע, הדאטה, הארגונים הלומדים והערים החכמות.

בפורטל זה אני מאגדת מאמרים ועדכונים מהעולם ובדרך זו אני משתפת בידע וגם לומדת ודואגת להתעדכן כדי להנהיג את הקהילה המקצועית.

ערים חכמות זו תפיסה כוללת שמאפשרת יזמויות בהרבה מאוד תחומים המקדמים את החיים ומשפרים אותם. הפיכת עיר חכמה היא שיתוף פעולה של העובדים והתושבים וכדי לייצר שיתוף פעולה זה העובדים צריכים להבין את הכלים הטכנולוגיים והתפיסות החדשניות שמובילות לקידום העיר וייעול תהליכים ארגוניים. 

במכללת בר-אוריין אנחנו מלמדים קורסים מתקדמים בתחומי המידענות, מודיעין עסקי תחרותי המסייע לארגונים להתמודד עם שינויים, דאטה אנליסט המאפשר לנצל את הדאטה הארגוני, פיתוח וכתיבה של נהלים ארגוניים, קורס חדשנות, ניהול מידע ותוכן דיגיטלי המאפשר את הקשר עם התושבים ועוד מגוון נרחב של לימודים המעניקים פרקטיקה מתקדמת. 

המכללה יוצרת את קהילת הידע שהיא מעטפת מקצועית לכל הלומדים והעובדים השותפים בפיתוח עיר חכמה, ארגונים חכמים, ממשל זמין (משרדי ממשלה חדשניים), עסקים וחברות הייטק. 

בפורטל זה, אנו סוקרים ולומדים את המגה טרנדס בעולם המשפיעים על עיצוב הערים העתידיות, בוחנים את הטכנולוגיות החדשות, בודקים האם היזמויות בעולם יכולים להתאים למאפייני הערים במדינת ישראל ועושים את האדפטציה ברשויות המקומיות השונות. 

כמי שכהנה כחברת מועצת העיר כפר סבא בשנים 2013-2018 הייתי מעורבת בקבלת החלטות ברמה של מועצת עיר ותקציב בהיקף של מליארד ש"ח לשנה. הניסיון הפוליטי שלי הוכיח לי שקבלת ההחלטות לא היתה מבוססת מספיק על מידע ודאטה ולכן חייבים לקדם תהליכים אלו ברשויות המקומיות. יתרה מזו, כשאני דברתי על רכב אוטונומי, על אנרגיה סולארית או על העיר העתיד לא היתה מספיק מוכנות מצד ההנהלה לקבל את החדשנות. 

חדשנות לא מתחוללת ביום אחד, אבל כשזורעים את הזרעים היא גדלה ופורחת. 

לפיכך, פורטל יוצרים ערים חכמות בישראל יהווה אכסניה לידע חדשני בתחום העיר החכמה, ממשל זמין (משרדי ממשלה), ארגונים חכמים וחדשניים וגם הכשרות מקצועיות לעובדים ולמנהלים. 

מוזמנים לתרום מהידע שלכם ולכתוב מאמרים ולפרסם באינדקס מאמרים זה.

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: