יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

27 ראשי רשויות מקומיות מישראל הגיעו לכנס המוביל לערים חכמות בעיר ברצלונה. משלחת מעל 350 אנשים מהארץ וביניהם השרה גילה גמליאל האחראית על פרוייקט "ישראל דיגיטלית", יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס ודניאל קוטנר, שגריר ישראל בספרד.

בנאום פתיחה בכנס Smart City Expo World Congress , השרה מדברת על הפחתת פערים חברתיים על ידי שימושי הטכנולוגיה המתקדמת במטרה לגשר על הפערים בין המרכז לפריפריה והתייחסה להשקעה של מדינת ישראל בפרויקט ישראל דיגיטלית. השרה נשאה דברים בפאנל ״ערים למען תושבים, תושבים משנים ערים״.

השרה גילה גמליאל

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס נשא דברים גם הוא בכנס והוא קרא למדינת ישראל להקצות תקציבים ממשלתיים לתחום הערים החכמות בישראל.

חיים ביבס

המכון הישראלי ליצוא ולשיתופי פעולה בינלאומיים הקים ביתן המארח כ – 25 חברות בנוסף לביתנים המרשימים של העיר תל-אביב והעיר רמת גן.

עיריית רמת גן ומיזם yschool הציגו פרויקטים המשלבים טכנולוגיות חדשניות במערכת החינוך העירונית.

אגף החינוך בשיתוף עם yschool מיזם למידת און־ליין באמצעות כלים טכנולוגיים שמאפשרים ללמוד בדרכים חדשניות מתקדמות דוגמת ועידות וידאו, מציאות מועשרת ולמידה מבוססת מקום. yschool הוא מיזם לימודי טכנולוגי וחברתי שנועד לצמצם את הצורך בשיעורים פרטיים ולסייע לתלמידים בחטיבות הביניים ובתיכון.

בנוסף לכך הוצג פיתוח מערך טכנולוגי- ניהולי אשר מאפשר למנהל ולמחנך לדעת בכל רגע נתון מה מצבם של התלמידים באמצעות סגמנטים שונים ולעקוב אחר התקדמותם ביחס לאחרים כדי לאתר את התלמידים המתקשים בלימודים ואילו תוכניות לימודים מצריכות שיפורים.

הדברים שנשא ראש עיריית רמת גן בכנס ערים חכמות בברצלונה 2016 בנוגע לחינוך חכם.

לדף הפייסבוק של כנס ברצלונה 2016 לערים חכמות 

Smart City Expo World Congress הינו מפגש של אנשי מקצוע על מנת להתמודד עם האתגרים וההתפתחויות של הערים בעתיד. הערכה הינה שבשנת 2050 יתגוררו בערים 75% מהאוכלוסייה בעולם. 

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: