יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

medellin

העיר מדיין שבקולומביה זכתה בהצטיינות כעיר החדשנית ביותר בשנת 2013 . העיר זכתה בפרס התחבורה בת קיימה על ידי המכון לתחבורה ופיתוח מדיניות בשנת 2012.

מבין ההישגים המיוחדים של העיר ניתן להתרשם מהקמת מערכת חיצונית גדולה שמאפשרת ניידות הכוללת מדרגות נעות ודרגנועים שמחברת את השכונות העניות המקיפות את העמק ומאפשרת לאנשים העניים גישה נוחה כדי להגיע למרכז העמק, שמהווה את מרכז העסקים ומקומות העבודה.

1. העיר הפכה לחכמה באמצעות יצירת תוכניות לאופניים ציבוריות  – "EnCicla": הם התחילו עם מערכת אופניים ציבורית חינם כשהגישה היא שילוב אוניברסיטאות והסעת המונים, יחד עם יעדים מרכזיים אחרים של העיר כדי לשרת את התיירים.

גם בעיר הבירה בוגוטה שבקולמביה יש רשת נרחבת ביותר של מסלולי אופניים מהגדולות באמריקה הלטינית.

2.   Bus Rapid Transit (BRT) – "Metroplús": תחבורה להסעת ההמונים עם נתיבים ייעודיים כמו Transmilenio של בוגוטה.

3. מערכת רכבת תחתית: מערכת מלוטשת להפליא, שקטה, ונקיה שמתפתלת במרכזו של העמק כחלק מהנוף של העיר מכל העבר, שהוא מנהל 500,000 רוכבים יומיים.

4. מערכת ניידות אינטליגנטית (SIMM) – המטרה לשפר את הניידות לכל המשתמשים ושיפור בטיחות בדרכים, כולל צילום קנסות, מערכת טלוויזיה במעגל סגור.

5.  קישוריות בכלים של Web 2.0: שימושים ברשתות חברתיות ופלטפורמות ליצירת קשר באמצעות הטלפונים כדי לחבר את הדור הצעיר המקומי.

6. שיפרו את מערכת שליטת פליטת גז של כלי הרכב כולל הכנסת 30,000 כלי רכב המשתמשים בגז טבעי דחוס (CNG).

קישור לכתבה:

http://cityminded.org/2013-innovative-city-of-the-year-6358

 

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: