יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

ועידת קלינטק  בישראל מתקיימת ב – 4-5 באפריל 2016 עוסקת בתחומים הבאים:

קישור לתוכנית הכנס ועידת קלינטק

ועידת קלינטק 2016, ה-20 במספר, מיועדת לכל מי שמעוניין להתייעל, לחסוך משמעותית בהוצאות ולהתאים את עצמו לסטנדרטים העולמיים של איכות הסביבה. סטנדרטים שגם מעניקים יתרונות שיווקיים. זה המקום לאנשי עסקים ולחברות המבקשים להשתלב בתעשיות הצומחות ביותר בעולם.

קלינטק או קלין טק (Cleantech – קיצור של “טכנולוגיה נקייה”) הוא מונח כללי המציין מוצרים או שירותים שמשפרים את הביצועים התפעוליים, היעילות או היצרנות.

תחבורה ירוקה  – הגישה מתבססת על ההנחה כי נסיעה במכונית פרטית גורמת לנזק סביבתי גדול יחסית למספר האנשים הנוסעים בה, לעומת נזקיה של תחבורה ציבורית.

בנייה ירוקה – בנייה ירוקה (באנגלית: Green Building) המכונה גם “בנייה בת קיימא” היא גישה מערכתית כוללת לתכנון, לבנייה ולתפעול של בניינים במטרה לחסוך אנרגיה, מים וחומרי גלם, המיושמת משלב התכנון המוקדם ועד לשימוש בבניין.

התייעלות אנרגטית  -התייעלות אנרגטית הוא כינוי כללי להפחתת צריכת האנרגיה של מערכות, הן על ידי שיפור היעילות של הצריכה הקיימת, והן על ידי הגדלת הנצילות של משאבים שלא נוצלו היטב – כל זאת תוך שמירה על תפוקה ותפקוד תקינים.

טכנולוגיות מים – תחום זה כולל בתוכו התפלת מים (תהליך הפרדה בין מים לחומרים המומסים בהם – מלחים ומינרלים – על מנת לקבל מים הראויים לשתייה או לחקלאות), ניצול מים בצורה חכמה, וקידום מדיניות ירוקה בתחום המים לצרכנים ולתעשיה.

מחזור – מיחזור הוא תהליך שבו מפרקים פסולת ומחזירים אותה למצב של חומר גלם, אשר ישמש לייצור מוצרים חדשים. המיחזור מאפשר חיסכון בחומרי גלם בתוליים.

קישור לאתר הכנס.

http://cleantech2016.mashovgroup.net/

 

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: