יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

חברת המועצה ד"ר ענת קלומל מסיעת תפו"ח השתתפה בכנס smart city 360 שבו הושקו החידושים הטכנולוגיים מבית אוטומציה החדשה.

הכנס היוקרתי התקיים במרכז "אבניו" אייר פורט סיטי ובו השתתפו עובדי עירייה ואנשי טכנולוגיה מרשויות מקומיות מכל הארץ.
ד"ר קלומל מספרת שהיא פגשה בכנס את מר דוד ציון תורג'מן מבקר העירייה וגם את חזי ברזאני שהיה עוזר ראש העיר יהודה בן חמו שגם הם בקרו בתערוכה ולמדו את הטכנולוגיות החדשות.
 
מבין הדוברים של הכנס היו חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, שמוליק ריפמן ראש מועצה אזורית רמת נגב ויו"ר מרכז המועצות האזוריות. 
 
ד"ר קלומל מספרת שבכנס ובתערוכה הציגו את הטכנולוגיות החדשות ליצירת עיר חכמה בתחום תכנון ובנייה, מערכות GIS , מערכות גבייה ופיננסיות, מערכות CRM לניהול פניות, תהליכים עסקיים וקשרי לקוחות, אפליקציות בתחום התחבורה, פיקוח על חניות, מערכות ניהול כוח אדם, תהליכי גיוס עובדים ברשויות מקומיות, מעטפת סייבר לעולם המוניציפלי ועוד ועוד. 
המסקנה העולה שרשויות מקומיות חייבות להשקיע משאבים ברכישת טכנולוגיות מתקדמות אשר ידברו אחת עם השנייה (למשל חיבור מערכת המשפט עם מערכת עירונית) ושהיישומים יהיו בענן ותהיה אליהם גישה מהמובייל (התפיסה החדשה בעולם היא  Mobile city ). 
 
ד"ר קלומל העלתה בעבר שאילתה בנושא "עיר חכמה" במסגרת מועצת העיר ולטענתה כדי להפוך את העיר כפר סבא לעיר חכמה צריכים לאמץ יותר ויותר טכנולוגיות חדשות, לבצע חיבוריות בין מערכות המידע של המחלקות השונות, להדק הקשר עם התושבים על ידי איסוף נתונים, ניתוחם ויצירת תובנות. לדעתה, יש קודם כל לאמץ את התפיסות החדשות מבחינת תרבות ארגונית. לעיר כפר סבא יש עוד דרך, אך צריכים לגבש חזון ברור יותר ומפת דרכים אסטרטגית שתוביל את העיר ליעד הנכסף. 
העיר העתידית תהיה עיר חכמה אשר תנצל את המשאבים שלה באופן אולטמטיבי לשם שיפור איכות החיים מבחינה כלכלית, תרבותית וקיימות. 
2015-05-19-11-40-38S

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: