יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

מכוניות ללא נהג: העתיד כבר כאן. יצרניות הרכב הגדולות מפתחות בהוצאות-ענק ‫#‏רכב_ללא_נהג‬, בשיתוף פעולה עם שירותי ‫#‏שיתוף_נסיעה‬. בעתיד הקרוב מכונית תוכל להפוך לשירות, לא לרכוש.
מה זה אומר על מצב הכבישים שלנו? ההשקעה בתשתיות? איחורים לעבודה? פקקים בדרך לעבודה? לא יהיו יותר?! שוק העבודה? נהגי משאיות? נהגי מוניות? עולם עבודה הולך ונעלם?!

בישיבת "תוכנית המתאר" של העיר כפר סבא, חברת מועצת העיר ד"ר ענת קלומל שאלה: האם התוכנית כוללת התייחסות למכונית אוטונומית. ואני חושבת שאני הראשונה בארץ שהתייחסה לכך בישיבת מועצה!!!!!

ולא היתה תשובה למתכנני העיר.

כיום תוכניות מתאר צריכות להיות מותאמות למגה טרנדס בעולם ולטכנולוגיות חדישות.

אחת מהן היא מכונית ללא נהג.

הממשל האמריקני משקיע 4 מיליארד דולר במכוניות אוטונומיות

אמריקה מובילה מהפיכה: משרד התחבורה האמריקני ינהל "תוכניות פיילוט" בכל רחבי ארה"ב כדי לקדם נהיגה עצמונית של מכוניות. הממשל יחוקק חוקים שיפתחו חסמים עבור תעשיות הרכב והאלקטרוניקה. "אנחנו אופטימיים לגבי כלי רכב אוטונומיים" אומר שר התחבורה האמריקני

הנשיא אובמה בנאומו שילברמז ראשון למדיניות "בניית מערכת התחבורה של המאה ה -21" עשוי להתקבל כבר מחר בערב (יום חמישי, שעון ישראל), כאשר שר התחבורה שלו, אנתוני פוקס, ינאם במסגרת תערוכת המכוניות בדטרויט – כך מבטיחים שלא לייחוס "גורמים ממשלתיים".

בנוסף, גם מארק רוסקינד, מנהל מינהל הבטיחות בדרכים הפדרלי האמריקני (NHTSA) אמר הלילה לכתבים שפוקס ידבר בדטרויט "על מאמצי ממשל אובמה להאצת כניסתם של כלי רכב אוטונומיים למערכת התחבורה".
"יום חמישי יהיה יום עצום", הוא אמר לכתבים בדטרויט, "מפני שהבית הלבן אומר לנו שהשר יהיה כאן כדי להציג את תכניות הממשל הפדרלי עם התמקדות במכוניות אוטונומיות".

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, אנתוני פוקס "צפוי לגבות את השקפתו של הנשיא על עתיד התחבורה האמריקנית ולדבר עם אנשי מפתח בתעשיית הרכב".

להמשך קריאה: 

 

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: