יוצרים ערים חכמות בישראל - מידע ודאטה בקבלת החלטות

לנהלי העבודה בארגון יש ערך סגולי רב בהיותם כלי עיקרי ומרכזי להסדרה וליישום של מדיניות הארגון על-פי הייעוד, האסטרטגיות והמטרות. תיק נהלים המנוהל באופן שוטף ושיטתי יאפשר שליטה גבוהה על תהליכי העבודה וכן ביסוס תשתית מיטבית לשיפורם. מנגד, וויתור על תיק הנהלים עלול לזמן תרחישים של בזבוז משאבים ושחיקה של מקורות הידע עד כדי אובדן הדרך. במהלך הקורס נסקור בצורה תמציתית ויעילה את יסודותיו של מה שמכונה "ארגון" ונעמוד על תופעות והיבטים מרכזיים בחייהם של ארגונים מסוגים שונים. לאחר מכן, נלמד כיצד בונים "תיק נהלים ארגוני" תוך התחשבות במערכות שיקולים נבחרות.

מין הראוי להדגיש שכתיבת נהלים איננה יכולה להיעשות כדרך אגב או על מנת לצאת ידי חובה. מדובר בפרקטיקה מורכבת למדיי, המחייבת הכשרה מתאימה, ולא אחת התגברות על מכשולים ואתגרים בתחומי העבודה ויחסי האנוש, העולים תדיר מכל קצוות הארגון.

מרכזת מקצועית: ד"ר ענת קלומל-צוייג

מרצה ומנחה: דן סולומון מומחה באפיון, כתיבה ועריכה של מערכות ארגוניות גדולות מזה 20 שנה. תואר שני במשאבי הטבע וסביבה, אונ' חיפה, תואר ראשון ניהול מערכות לוגיסטיקה/ כלכלה, אונ' בר-אילן, הנדסאי מערכות בקרה ובוגר מסלול ללימודי ייעוץ ארגוני מאונ' הפתוחה.

מס' סידורי: 0100012016

פיתוח: בר-אוריין

קהל יעד: פנים ארגוני

היקף הסדנה: 40 שעות (ש"א) 10 מפגשים

מקום הקורס: בארגון

נושאים: התופעה הארגונית, תרבות ארגונית, ניהול ידע בארגון, נהלים כחלק מתפיסת האיכות, פרקטיקות לכתיבת נהלים.

יישומי מידענות: שימוש במיומנויות מידעניות / אינפוגראפיות לתיעוד מידע פנים ארגוני במסגרת תיק נהלים ארגוני.

להזמנת הקורס: ד"ר ענת קלומל-צוייג טל' 0524425568

כתיבת נהלים 1

מסלולי הכשרה מתקדמים

מאמרים נוספים: