פורטל יוצרים ערים חכמות – הופכים מידע ודאטה לתוצאות המקדמות את איכות החיים 

ערים חכמות הן חלק מהמגה טרנדס בעולם שישפיעו על כל אחד ואחת מאתנו האזרחים. ערים חכמות הן שילוב של טכנולוגיות מידע, טכנולוגיות לניצול כלל המשאבים בעיר, תוך שימת דגש על שירות לתושב על ידי שמירת האזונים בין הצרכים החברתיים, התרבותיים, הסביבתיים (קיימות) והכלכליים.

עיר חכמה היא בעיקר תפיסת עולם שצריכים להטמיע בקרב מנהיגי הרשויות המקומיות, עובדי העירייה, התושבים ומשרדי ממשלה.

שקיפות, הנגשת מידע, חוכמת ההמונים, טכנולוגיות מידע, קישוריות, חסכון באנרגיה, עתידנות, גלובליזציה, נגישות לאנשים עם צרכים מיוחדים, אפליקציות, קהילות ומודרניזציה.

"ערים חכמות" רותמות את הטכנולוגיה לטובת שיפור השירות לאזרח בכל תחומי הפעילות של העיריות. העיר החכמה מתאפיינת במתן רמת שירות איכותי לתושביה. היא יודעת למנף את המידע הקיים בעיר כדי למצות משאבים באופן אופטימאלי, ולקבל החלטות טובות ומושכלות יותר. היא ערוכה לחזות ולפתור בעיות באופן יזום, ויכולתה להתמודד עם מצבי חירום (ביטחוניים, תנאים אקלימיים קשים, מגפות או אסונות טבע), גבוהה יותר. היא פועלת באופן פרו אקטיבי ומתווה לעצמה את הדרך לשינוי באמצעות חדשנות וטכנולוגיה.

יחד נוכל ליצור במדינת ישראל ערים חכמות וגם מועצות חכמות אשר יטיבו עם החיים שלנו ויקנו לאזרחים איכות חיים טובה יותר.

ד"ר ענת קלומל-צוייג יזמית פורטל יוצרים ערים חכמות בישראל 

פורטל "יוצרים ערים חכמות" נוצר בשנת 2013 על ידי ד"ר ענת קלומל-צוייג מנכ"לית מכללת בר-אוריין ומרכז מידע ודאטה לעסקים. במקצועיותה היא מומחית במידענות אנליסטית, מודיעין עסקי תחרותי ופיתוח ידע.

ד"ר קלומל-צוייג כהנה כחברת מועצת העיר כפר סבא מטעם סיעת תפו"ח בשנים 2013-2018, כדירקטוריון החברה הכלכלית כפ"ס בע"מ וכדירקטוריון החברה לתרבות ופנאי בע"מ.

בשנים בהן היא כהנה כחברת מועצת העיר היא נחשפה לצרכי התושבים בעיר כפר סבא והתעדכנה בחידושים בעולם בתחום הערים החכמות.

פורטל יוצרים ערים חכמות בישראל הוא חלק מפעילות של מכללת בר-אוריין המקדמת ארגונים, עסקים, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות לנצל את המידע והדאטה באופן אופטימלי, לקבל החלטות מבוססות מידע ודאטה (Data Driven) כדי למקסים את המשאבים ולהתמודד עם ההזדמנויות החדשות והסיכונים באופן איכותי, יצירתי המייצר יתרונות ברי-קיימא.

בפורטל זה צוות גדול של כותבים המומחים בתחומם והם שותפים לרעיון לקדם את הידע בתחום המידענות, הדאטה אנליסט ויצירת ערים חכמות בישראל.

הסטודנטים הלומדים במכללת בר אוריין והסטודנטים הלומדים בלימודי מידענות ארגונית במסגרת האוניברסיטה הפתוחה שותפים לפיתוח הידע וחקר תחום המידענות.

כל מי שמתעניין ב"ערים חכמות" מוזמן לתרום לפיתוח הידע והתאמת המגמות בעולם למדינת ישראל.

הצטרפו  לניוזלטר והתעדכנו בחידושים ובהזדמנויות ליצירת ערים חכמות בישראל.

 גלובוס ערים חכמות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *